kis mDnia 29.03.2019 r o godz. 10.00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odbył się Finał Lokalnej XXV Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych zorganizowany przez Klub Integracji Społecznej w Kętrzynie.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia oraz upowszechnianie zachowań życzliwości, na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Inspiracją do powstania Konkursu dla Pani Joanny Fabisiak był western “Siedmiu Wspaniałych”, którego bohaterowie przeciwstawiają się dyktatowi zła w małym meskykańskim miasteczku i zwyciężają. Przesłanie, które im towarzyszyło - wystarczy niewielu by zmienić wiele - doskonale wpisywało się do złożeń planowanego Konkursu.

 Do tegorocznej lokalnej edycji Konkursu zgłoszono 9 wolontariuszy, którzy wykazali się wielkim sercem oraz kreatywnością w działaniach wolutarystycznych. Spośród nich wyłoniono “Wspaniałą Ósemkę”

  1. Klaudia Czeczeniuk - Uczennica IV klasy Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego w Karolewie – laureatka Konkursu. Która będzie reprezentowała miasto Kętrzyn na płaszczyźnie Konkursu Ogólnopolskiego.

  2. Damian Szymankiewicz - Uczeń VIII klasy Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marii Zientary Malewskiej w Kętrzynie.

  3. Hanna Waszkiewicz – Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie,

  4. Paulina Pierzchanowska - Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie,

  5. Helena Kosior - Uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie,

  6. Partycja Matuszewska – Uczennica Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie,

  7. Ewelina Gagdzis - Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie,

  8. Oliwia Tylutka - Uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie, oraz zostało przyznane jedno wyróżnienie Teofila Kołdys ucznia Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kętrzynie.

Program artystyczny został przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Karolewie pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Sokołowskiej.