Schronienie dla matek z dziećmi

Matki z małoletnimi dziećmi oraz kobiety w ciąży dotknięte przemocą oraz znajdujące się w sytuacji kryzysowej mogą otrzymać pomoc w formie schronienia w domach dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży:
  

Na terenie województwa warmińsko – mazurskiego funkcjonują następujące placówki:

  1. Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej – Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży ul. Nowodworska 49, 82-300 Elbląg

tel./fax. (55) 233 80 79

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Całkowity miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w Ośrodku w 2019r wynosi - 1200 zł.

  1. Ośrodek Wsparcia dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży ul. Jagiełły 5/11 10-127 Olsztyn, /fax. (89) 523 61 77, tel. 504 043 056

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Całkowity miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w Ośrodku w 2019r wynosi - 1072 zł.

Domy zapewniają całodobowy, okresowy pobyt matkom z małoletnimi dziećmi i kobietom w ciąży, znajdującym się w sytuacji kryzysowej, pozbawionym materialnych środków do życia, bezdomnym, doświadczającym przemocy domowej.

Domy zapewniają:
• schronienie i całodobową opiekę kobietom w ciąży i w okresie okołoporodowym;
• interdyscyplinarną pomoc samotnym matkom w trudnej sytuacji życiowej;
• opiekę duszpasterską;
• przyjazną, rodzinną atmosferę;
• możliwość kontynuowania nauki przez dzieci.

Osoba ubiegająca się o skierowanie do Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży składa wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kętrzynie u pracownika socjalnego z rejonu zamieszkania osoby/rodziny ubiegającej się o miejsce.

Decyzję o skierowaniu do Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży wydaje Starosta powiatu kętrzyńskiego.