Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

 

 

biala wst

 

tp 

Informujemy, że w ramach projektu „Efektywna Policja - ochrona ofiar i świadków przemocy” oraz Programu Unii Europejskiej „Rights, Equality and Citizenship Programme” została stworzona aplikacja mobilna „Twój Parasol”, skierowana do osób dotkniętych przemocą w rodzinie, jak i będących jej świadkami.

 Aplikacja ta stanowi niezwykle praktyczne i skuteczne narzędzie skierowane do ww. osób, dzięki któremu osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Aplikacja umożliwia przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego 112. Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest możliwość prowadzenia ukrytego notatnika , dzięki któremu można w szybki sposób zrobić zdjęcie, nagrać film lub głos, co później może służyć jako materiał dowodowy.

Aplikację „Twój Parasol” można zainstalować na smartfonie z systemem operacyjnym Android lub iOS, aplikacja jest do pobrania na Google Play i Apple Store po wyszukaniu hasła „ Twój Parasol” lub za pomocą kodów QR.

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim filmem instruktażowym dotyczącym aplikacji znajdującym się pod adresem www.twojparasol.com